فایل|پروژه درس کاربرد بسته های نرم افزاری: بررسی فرآیند ساخت گیتار و سنتور و کاربرد چوب در ساخت آنها|

پروژه درس کاربرد بسته های نرم افزاری: بررسی فرآیند ساخت گیتار و سنتور و کاربرد چوب در ساخت آنهاپروژه درس کاربرد بسته های نرم افزاری: بررسی فرآیند ساخت گیتار و سنتور و کاربرد چوب در ساخت آنها|30015392|wkh30013249|
مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان پروژه درس کاربرد بسته های نرم افزاری: بررسی فرآیند ساخت گیتار و سنتور و کاربرد چوب در ساخت آنهاقابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

فرمت فایل: پاورپوینتتعداد اسلاید: 77در قرن شانزده این دو ساز در اسپانیا بسیار رایج بودند و نوازندگی با انگشت به حدی عمومیت پیدا کرد که پسوند de mano در این کشور به کلی از اسم این سازها حذف شدند.

از آن پس گیتار بدنه ای بزرگتر و شکلی مدورتر به خود گرفتدر قرن شانزده این دو ساز در اسپانیا بسیار رایج بودند و نوازندگی با انگشت به حدی عمومیت پیدا کرد که پسوند de mano در این کشور به کلی از اسم این سازها حذف شدند.

ویوئلا (یعنی نوع اشرافی گیتار ) در اسپانیا به منزله لوت در سایر نقاط اروپا بود. در طی قرن شانزده گیتار در دربار فرانسه دوران اوجی را پشت سر گذاشت.در آن زمان گیتار چهار کر (” Choeurs این کلمه معادل انگلیسی آن course است، در اصل به معنی هم آهنگی و همسرائی است ولی در اینجا به معنی سیم های جفت که گاهی با اکتاو یکدیگر کوک میشده اند.به این ترتیب مثلاً گیتار پنج کر دارای ده سیم بود که دوتا دوتا با هم کوک میشدند”.) وجود داشته گر چه در اوایل قرن هفدهم گیتار چهار کر همراه با ویهوئلا جای خود را به گیتار پنج کر دادند.

ظاهراً در قرن شانزدهم میلادی بود که گیتار پنج کر در اسپانیا ظهور کرد.در اوایل قرن هفده گیتار پنج کر در اسپانیا طرفداران زیادی داشت و در کشورهایی چون فرانسه و ایتالیا نیز رواج یافت.

سنتور چیست ؟از سازهای اصیل ایرانیست . این ساز از جعبه ای ذوزنقه ای شکل تشکیل شده است که اضلاع آن عبارتند از:بلندترین ضلع نزدیک به نوازنده کوتاه ترین ضلع و موازی با ضلع قبلی و دور از نوازنده و دو ضلع جانبی با طول برابر که دو ضلع قبلی را بطور مورب قطع می کند . ارتفاع سطوح جانبی 8 تا 10 سانتیمتر است . تمام سطوح جعبه سنتور چوبی است . بر روی سطح فوقانی دو ردیف خرک قرار دارد .ردیف راست نزدیکتر به کناره راست ساز است و ردیف چپ کمی بیشتر با کناره چپ فاصله دارد . ( فاصله بین هر خرک ردیف چپ تا کناره چپ را " پشت خرک " می نامند .) . از روی هر خرک چهار رشته سیم هم کوک عبور می کند ولی هر سیم به گوشی معینی پیچیده می شود .مراقبت از سنتور1) هنگامی که قصد بیرون آوردن سنتور از جعبه اش را دارید گوشی های آن را به هیچ وجه نگیرید. سعی نمایید با یک دست کلاف سمت چپ و با دست دیگر زیر سنتور را بگیرید.2) هنگام تمرین روی سیم های سنتور دست نگذارید تا هم فشار روی سیم ها وارد نشود و هم این که گرمای دست، اثرات نامطلوب بر سیم و در نتیجه بر کوک سنتور نگذارد.3) پس از تمرین سنتور را در جعبه اش قرار دهید تا در معرض گرد و غبار قرار نگیرد و از زنگ زدن سیم ها جلوگیری شود و همچنین کوک آن محفوظ بماند.4) سعی کنید از سرد و گرم شدن سنتور جلوگیری کنید. زیرا هوای سرد و گرم (بخصوص سرد) باعث خارج شدن کوک و اثرات نامطلوب دیگری روی ساز می گردد.5) هنگام تمرین می توان در زیر سنتور کلاف بالایی شیء قرار داد تا تسلط کافی روی ساز داشته باشید. برای این کار جعبه مضراب بهترین وسیله پیشنهادی است. سعی کنید از اشیاء خشن استفاده نکنید تا آسیبی به ساز نرسد.6) گاه جعبه های سنتور چند میلیمتری بزرگتر از سنتور است و زمان حمل آن با مشکل رو به رو می شویم. برای این که سنتور در جعبه ثابت بماند و تکان نخورد، مقداری مقوا یا شییء مناسب در قسمت خالی بین قاعده کوچک و جعبه قرار می دهیم تا سنتور آسیب نبیند و از کوک خارج نگردد.

مطالب دیگر:
📝دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب 326 تابلو اعلانات مسجدنما، هفته چهارم خرداد 1399📝دانلود کتاب صوتی راهبی که فراری اش را فروخت📝دانلود کتاب صوتی سرزمین گوجه های سبز📝دانلود کتاب صوتی گریز از سرزمین امن📝دانلود خلاصه و نقد کتاب مهارت معلمی محسن قرائتی با فرمت word📝دانلود خلاصه و نقد کتاب مهارت معلمی محسن قرائتی با فرمت pdf📝ادبیات نظری پژوهش وپیشینه تعاریف ،اهمیت ومدل های مدیریت دانش📝تحقیق با موضوع کشتی 30 صفحه ورد📝تحقیق نقش ترويج در توسعه تعاونيهاي توليد خاصل زارعان خرده پا در قالب ورد 96 صفحه📝تحقیق معرفي امنيت زيستي بعنوان روشي براي كاهش بيماريهاي عفوني📝تحقیق كليات جي ام پي در توليد فرآورده هاي گياهي روشهاي مطلوب توليد(GMP)📝ادبيات نظري بهزیستی روانشناختی📝درآمد زایی طلاب📝پکیج 300 نمونه شیت معماری با فتوشاپ📝کسب درآمد از اینترنت ماهانه بالای 12 میلیون با دو روش کاملا متفاوت📝آموزش ساده صفر تا صد فارکس به زبان فارسی📝بنر لایه باز گل و گیاه زینتی آپارتمانی📝اموزش کسب درامد میلیونی از کافه بازار📝فایل فلش تبلت پرستیژو MultiPad-PMP7480D3G📝دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب 327 تابلو اعلانات مسجدنما، هفته اول تیر 1399📝برنامه تجزیه LU ماتریس با روش محورگیری جزیی به زبان متلب📝برنامه تجزیه LU ماتریس با روش محورگیری کلی به زبان متلب📝افزایش طول و قطر آلت تناسلی📝The Room It Happened: A White House Memoir📝ربات تشخیص ضریب بازی انفجار برای گوشی