فایل|اهداف و تاثیر حضور آمریکا و اسرائیل در کردستان عراق و نقش آنها در تحولات این منطقه|

پایان نامه اسرائیل,استراتژی اسرائیل در خاورمیانه,پایان نامه تحولات کردستان عراق,تحولات سیاسی و امنیتی کردستان عراق,نقش آمریکا در تحولات سیاسی و امنیتی کردستان عراق,نقش اسرائیل در تحولات سیاسی و امنیتی کردستان عراق,تاثیر حضور آمریکا و اسرائیل در کردستان بر امنیت ایراناهداف و تاثیر حضور آمریکا و اسرائیل در کردستان عراق و نقش آنها در تحولات این منطقه|42079491|wkh30013249|
مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان اهداف و تاثیر حضور آمریکا و اسرائیل در کردستان عراق و نقش آنها در تحولات این منطقهقابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

هدف از این پایان نامه بررسی می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات215حجم386/742 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

اقلیم کردستان به مانند هر قدرت دیگر براساس نظریه رئالیسم به دنبال حفظ قدرت خود است. اقلیم کردستان از لحاظ جغرافیایی محصور در خشکی است. براساس گفته های جلال طالبانی رهبر حزب یکیه تی اگر همسایگان مرزهایشان را بر روی اقلیم ببندند اقلیم کردستان چون دسترسی به آبهای آزاد ندارد عملاً ساقط خواهد شد. علاوه بر آن اقلیم کردستان با همسایگان خودهمچون ایران ترکیه، سوریه و حتی عرب های عراق با مشکل مواجه است چون سه کشور ایران، ترکیه و سوریه خواهان حکومت فدرال برای کردستان عراق نیستند چون در آینده این حکومت میل به فدرال بودن را در میان کردهای ساکن کشور خود افزایش خواهد داد.

اقلیم کردستان برای حفظ بقای خود در چنین محیطی به دنبال موازنه با رقبایش می باشد که این امر این اقلیم را بر آن وا می دارد تا به دنبال اشتراکات خود با حکومت منطقه ای باشد تا از قدرت لازم برخوردار باشد. علاوه بر آن هر سیاستمداری براساس رئالیسم می داند که قدرت زیربنای مفاهیم سیاست را شکل می دهد بنابراین برای پیشبرد اهداف خود به دنبال کسب قدرت بیشتر است تا بتواند توان چانه زنی بیشتر را با رقبایش فراهم آورد بنابراین سیاستمداران اقلیم با توجه به شرایط فعلی و هم چنین تضاد با همسایگان درصدد یافتن متحد منطقه ای و فرا منطقه ای هستند که بتواند از لحاظ قدرت اقتصادی و نظامی و ... پشتوانه محکمی برای اقلیم باشند در نتیجه با درک واقعیات ساختار منطقه ای و جهانی، گرایش به اسرائیل و در نتیجه ایالات متحده پیدا کرده اند.

علاوه بر آن اقلیم کردستان برای افزایش قدرت نفوذ خود و پیشبرد اهداف و سیاستهای خود از طریق رسانه ها و شبکه های ماهواره های و وب سایت ها و هم چنین کمک به کردها منطقه و حمایت از آنها و هم چنین مأوا دادن به گروهک های چریکی کردهای ایران، ترکیه و سوریه در جهت همگام کردن کردها با برنامه های خود می باشد. این امر در قالب حمایت از حقوق از دست رفته کردها و اصول اخلاقی دنبال می گردد. این مورد را هم می توان برای اسرائیل که از وضعیت مشابه برخوردار است در نظر گرفت که درصدد یافتن متحدی در منطقه برای دور زدن تنگنای استراتژیک خود می باشد. بنابراین می توان چنین نتیجه گرفت که هرچند سیاستهای آمریکا و اسرائیل در دو دهه اخیر در کردستان عراق باعث افزایش نفوذ و پیشرفت اقتصادی وا منیتی اقلیم شده است اما نه براساس حق موازین حقوق بشر یا حمایت دلسوزانه از قوم کرد بلکه در جهت تفرقه در منطقه و درگیری بین اقوام ساکن در کشورهای منطقه برای دست یابی به اهداف خود و به تلحیل بردن قدرت کشورهای منطقه می باشد.

فهرست مطالب

فصل اول: کلیات تحقیق
مقدمه 2
1.2 طرح مسأله 3
1.3 انگیزه و اهمیت تحقیق 4
1.4 سئوال اصلی 7
1.5 فرضیه ی تحقیق 7
1.6 تعریف مفاهیم و واژگان اختصاصی 7
1.7 روش گردآوری داده ها 11
1.8 محدودیت تحقیق 11
1.9 سازماندهی تحقیق 12


فصل دوم: چارچوب نظری و مفهومی پژوهش
واقع گرایی، چارچوبی نظری برای فهم عملکرد قدرت‌ها
رئالیسم در روابط بین الملل
نو واقع گرایی
نو واقع گرایی
فرضیات نو واقع گرایی
نو واقع گرایی مرشایمر
موازنه قدرت از دید مرشایمر
نظام بین الملل از دیدگاه مرشایمر
سیاست خارجی از منظر مرشایمر
هژمون از دیدگاه مرشایمر
نظم جهانی مرشایمر


فصل سوم: شرایط تاریخی، اجتماعی، فرهنگی و ژئوپلیتیکی کرد
3.1 اعقاب کرد از دید افسانه 42
3.2 منشأ کُرد از دید واقعیت 45
3.3 زبان 49
3.4 خط 54
3.5 مذهب 56
3.6 جمعیت کردها 62
3.7 اوضاع اجتماعی و سیاسی کردها 71
3.8 سرزمین و جغرافیایی کوهستان 75
3.9 رابطه ی کردها با ایرانیان 78
3.10 انشقاق و جدایی مناطق کرد نشین از مام وطن (ایران) 81
3.11 ظهور ناسیونالیسم 84
3.12 مضار و منافع ناسیونالیسم 94
3.13 تولد دولت منطقه ای در کردستان عراق 100

3.13 تأثیرات اقلیم کردستان بر پیرامون 103

فصل چهارم: حضور آمریکا در کردستان عراق
4.1 بعد از جنگ دوم خلیج فارس 120
4.2 بعد از 11 سپتامبر 129

4.4 سیاست خاورمیانه ای آمریکا پس از 11 سپتامبر 1374.5 جایگاه نفت در سیاست خاورمیانه ای آمریکا 139

فصل پنجم: استراتژی اسرائیل در خاورمیانه
5.1 نزدیکی اهداف آمریکا و اسرائیل در خاورمیانه 150
5.2 پس از 11 سپتامبر 154
4.3 ایران خطری برای مواضع آمریکا و اسرائیل 155
5.4 اهداف اسرائیل در کردستان عراق 161
5.6 اسرائیل و کردهای شمال عراق پس از 11 سپتامبر 168

5.7 اقدامات اسرائیل برای تثبیت جایگاه در کردستان عراق 169

5.8 اهداف اقلیم کردستان عراق در گردش بسوی اسرائیل 175
5.9 اهداف اسرائیل در اتحاد یا همگرایی با اقلیم کردستان عراق. 179

فصل ششم: حضور آمریکا و اسرائیل در اقلیم کردستان و تأثیر بر امنیت جمهوری اسلامی ایران
نتیجه گیری 192
منابع 202"

مطالب دیگر:
🔥پاورپوینت پارک های علم و فناوری و دلایل موفقیت آن ها🔥تحقیق چگونه توانستم مهارت خواندن را در دانش آموزان کلاس اول بالا ببرم؟🔥تحقیق چگونه توانستم مشکلات املانویسی دانش آموزم را با روش های نوین آموزشی برطرف نمایم؟🔥پاورپوینت اهرم مالي و سياست ساختار سرمايه (همراه با مثال های تشریحی)🔥پاورپوینت سود باقیمانده (همراه با مثال های تشریحی)🔥تحقیق چگونه توانستم مشکل دروغگویی دانش آموزم را حل کنم؟🔥پاورپوینت و تحقیق گروه های خبری🔥پاورپوینت اینستاگرام🔥پاورپوینت و تحقیق با موضوع بیش فعالی🔥پاورپوینت خلاصه کتاب آسيب شناسي رواني 1 تالیف ديويسون، نيل و كرينگ ترجمه دكتر مهدي دهستاني🔥پاورپوینت خلاصه کتاب روان شناسی تربیتی علی اکبر سیف🔥پاورپوینت خلاصه کتاب روان شناسي عمومي تالیف اتكينسون و همکاران🔥پاورپوینت خلاصه کتاب روان شناسی تربیتی تالیف علی اکبر سیف🔥پاورپوینت خلاصه کتاب روان‌ شناسي رشد 2 (نوجواني و بلوغ) تالیف دكتر علي‌ اكبر شعاري نژاد🔥پاورپوینت خلاصه کتاب متون روانشناسی به زبان خارجی 1 (English in Psychology 1) دکتر منوچهر جعفری گهر🔥پاورپوینت خلاصه کتاب اصول بهداشت و کمک‌ های اولیه تالیف مهندس پریوش حلم سرشت و مهندس اسماعیل دل پیشه🔥پاورپوینت ارتقای سلامت و بهبود کیفیت زندگی در برنامه چهارم توسعه🔥تحقیق اجرای یک ساختمان🔥تحقیق مزایای کارآفرینی🔥گزارش کارآموزی اجرای ساختمان فولادی🔥پاورپوینت و تحقیق ابرها🔥پاورپوینت کتاب جغرافیای سال چهارم پیش دانشگاهی🔥پاورپوینت کتاب زمین شناسی پایه یازدهم تجربی وریاضی فیزیک🔥پاورپوینت کتاب علوم زمین دوره پیش دانشگاهی رشته تجربی🔥پاورپوینت کتاب انسان و محیط زیست پایه یازدهم